Testmakinesi.com ve Adobe Air Sdk

Uzun süredir yeni bir blog notu düşmedim.Bu arada yeni birçok illüstrasyon hazırladım.
Ayrıca Adobe Air SDK son sürümlerini test edip değerlendirdim.
Bu konularda kısa birkaç satır yazmak istiyorum.

Testmakinesi.com ve Adobe Air Sdk


Testmakinesi.com ve TestOluştur Uygulaması Son durumu:

Testmakinesi.com testoluşturma sistemi son birkaç aydır istediğim trafiği almıyor.
Bu konuda aldığım şikayetleri değerlendirip, uygulamayı gözden geçirdim.
Testoluştur mobil uygulamasında Öğretmen arkadaşlar dökümanlardan çektikleri soru fotoğrafları ile ya da imaj dosyası olarak hazırladıkları soru dosyaları ile pdf dökümanı olarak veya online olarak uygulanabilecek sınavlar hazırlayabiliyorlar.
Pandeminin kapanma dönemlerinde bu sistem online sınav sistemi ile birçok öğrtemen ve öğrenci için başarılı sonuçlar verdi.Şu anda bu trafik biraz azaldı.
Fen ve Matematik branşındaki öğretmenler için TESTOLUŞTUR uygulamasında konu başlıkları ile soru bankası oluşturup bunu pdf olarak sınav hazırlamada otomatik kullanan sistem çalışıyor.
Diğer branşlar için soruları sınavlara dönüştürürken konu başlıkları bulunmuyor.Soruları direkt fotoğraf çekerek ya da telefonunuzda mevcut soru imajlarını seçip belgeye ekleyerek test oluşturabiliyorsunuz.
Fakat son aylarda bazı şikayetler almaya başladım.Öğretmenler soruları eklerken sorun yaşadıklarını bildirdiler.
Bunun sebebini araştırdım ve sorunun kaynağının uygulamayı hazırlarken kullandığım SDK’dan kaynaklandığını anladım.Böyle olunca SDK içerisine benim müdahele etme şansım yok.
Bu sorun tüm ANDROİD cihazlarda değil bazı telefonlarda karşılaştığımız bir sorun.
Test ettiğim cihazlardan Samsung Galaxy S6,Samsung tab 311,Samsung galaxy s20 ultra bu cihazlarda sorun yok.Ancak kendi kullandığım Samsung Galaxy S9 ve bir yakınımın Samsung A seri bir cihazında sorun var.
Bu sorun şu : Soru ekleme ya da testoluşturma sırasında telefonfaki mevcut fotoğraflara erişim sağlanırken imajı galeriden seçtikten sonra imaj uygulama içine alınamıyor.bu durumu test ettiğimde ANDROİD cihazlarda Android App Bundle sistemine geçiş yapıldığından beri bu arızanın mevcut olduğunu belirledim.AAB paketinde Air SDK bu paketlemeyi oluştururken son android api leri ile bazı sıkıntılar olduğu anlaşılıyor.Yaklaşık 2 aydır Air SDK destek kanalıyla iletişim halindeyim ve sorunu, yaptığım testleri bildiriyorum.Henüz sorunun nedeni belli olmadı.
Ama sorun sanki bu şekli ile çözülemeyebilir.Adobe Air SDK pek çok platformu tek bir sistemde buluşturan karmaşık bir alt yapı.Bu nedenle birçok şey son gelişmelerde eksik kalabiliyor.
Zaten Air SDK şu anda ücretli bir lisansla sunuluyor.Bu lisansı devam ettirmek ve ActionScript 3.0 ile hazırlanmış uygulamalarımın yayınını sürdürmek istiyorum.Fakat bu durum giderek zorlaşacak gibi görünüyor…TestOluştur Uygulamasını kullanan Öğretmen Arkadaşlardan bu sorunu yaşayan kişiler varsa durumu mail@testmakinesi.com mail adresi aracılığı ile ve telefon modellerini yazarak bildirmelerini rica ediyorum.

Dijital içerikler üretmeye ve Çocuk kitapları resimlemeye devam ediyorum.Bu konularda benimle iletişim kurabilirsiniz.

Test Makinesi testoluşturma sistemi hakkında daha fazla bilgi almak ve sistemi denemek isterseniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz:

http://testmakinesi.com

TESTOLUŞTUR MOBİL UYGULAMASINI İNDİRMEK İSTERSENİZ:

ANDROİD SÜRÜMÜNÜ İNDİR

İOS SÜRÜMÜNÜ İNDİR

 43 total views,  2 views today

One thought on “Testmakinesi.com ve Adobe Air Sdk”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.