Testmakinesi sistemi 10K kullanıcıya ulaştı

Öğretmenler ve öğrenciler için hizmet veren Testmakinesi test oluşturma sistemine kayıtlı öğretmen sayısı 10 bin kişiye ulaştı.

Testmakinesi
Testmakinesi

Testmakinesi test oluşturma sistemi 2014 yılında ilk kodlamasını hazırlayarak temellerini attığım bir soru bankası web sitesi.
Test oluşturma sistemi Covid 19 sonrasında okullar online sistemlere geçince talep görüyor, bu nedenle trafik ciddi anlamda arttı.
En önemlisi , sistemi gelen istek veya talepler doğrultusunda geliştirdim ve ek düzenlemelere devam ediyorum. İlköğretim,ortaokul ve lise derslerinin branş adları ve ünite başlıklarını ekledim.
Dileyen öğretmen arkadaşlar bu sitenin mobil uygulamasını da siteye paralel kullanarak dilerlerse online testler hazırlayıp öğrencilerini uzaktan değerlendirebilirler,isterlerse PDF formatında çıktılar hazırlayabilirler.

Sitenin dikkat çeken özelliği resim formatında soru imajlarınız ile soru bankası oluşturup, bu sorularınızla belge ya da online testler hazırlayabilmenizi sağlaması.

Soru bankasına belgelerden tarayıp kestiğiniz soruları ya da direkt bir başka programla düzenleyerek oluşturduğunuz soru imajlarınızı ekleyebilirsiniz.Mobil uygulama testoluştur bunu size basitçe sağlayan bir sistem sunuyor.Soru bankanızı dilediğiniz her an online yada PDF testler oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Oluşturduğunuz PDF test dökümanı ile birlikte ya da ayrıca indireceğiniz optik cevap formu ile mobil cihazınızı kullanarak optik tarama yolu ile öğrencilerinizin cevaplarını okuyabilirsiniz.öğrencilerinizin test sonuçlarını bu yolla kaydederek öğrenci not listesi oluşturup, bu listeleri de PDF belge olarak indirerek kullanabilirsiniz…

Testmakinesi.com web sitemizde kendi sitelerimin bağlantılarına yönlendiren reklamlardan başka reklam bulunmuyor.Çünkü şimdilik Adsense onayı alamadım…

EDİT(10 OCAK 2021):TESTMAKİNESİ TEST SÜRESİ SEÇME EKLENDİ

Testmakinesi.com ve testoluştur uygulamalarında, online testler hazırlarken sınav süresini seçebilmeyi sağlayan bir seçenek dizisi ekledim.Sistem ; pandemi,uzaktan eğitim nedeni ile online test ve sınav uygulama ihtiyaçlarını karşılayan bir web sitesi olarak yayınına devam ediyor.

Hazırladığınız testlere 20,30,40 dakika veya 1 saat süre seçebilirsiniz.Testlerinizin sitedeki listede görünmesi ve testoluştur uygulaması içinden eski testlerinizin de listelenerek indirilmesi(ya da istediğiniz bir mail adresine yollanması) mümkün.

Uygulama ve site içerisinde ihtiyaca uygun birkaç düzeltme ve böcek (bug) temizliği de yaptım.Öğretmen ve öğrencilerimiz için uzaktan ücretsiz sınav uygulaması sağlayan sistemi deneyebilirsiniz.

SONUÇ:

Sonuç olarak testmakinesi sistemini hemen denemeye başlayabilirsiniz.Bunun için Siteyi ziyaret ederek testoluştur uygulamasının indirme linklerine de ulaşabilirsiniz…
SİTEYİ ZİYARET EDEREK SİSTEMİ DENEMEK İÇİN ALTTAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ:

http://testmakinesi.com

ATOLYEPAPİRUS BLOG SİTEMDE Testmakinesi HAKKINDA DAHA ÖNCE YAZDIĞIM YAZILARIN BAĞLANTILARI:

https://atolyepapirus.com/?p=1380

https://atolyepapirus.com/?p=2733


https://atolyepapirus.com/?p=2573

https://atolyepapirus.com/testmakinesi-com-test-olusturma-hizmetinde-guncelleme-mart-2020/

Testmakinesi DIŞINDAKİ ÇALIŞMALAR
SANAL ATÖLYE SON ÇİZİM ÇALIŞMALARIM HAKKINDA:

Dijital çizim konusunda kendimi yetiştirmeye devam ediyorum.Çocuk kitapları resimlemeye devam ediyorum.
Bir müşterim için hazırladığım son kitabın tüm tasarımını ben yapıyorum.

kitap içerisinde 44×22 cm ilk bir görsel ölçüsü kullanarakstandart çocuk kitabı ölçüsüne uygun bir tasarım hazırlıyorum.

Şu anda görsellerin büyük bölümünü bitirdim.Çizmeye ve tasarlamaya devam ediyorum.

Kitaptaki metinleri görselin içerisinde kullanmayı tercih ettim.Metinlerin altına transparan beyaz bir kutu ekledim.Daha önce hazırladığım masal uygulamalarındaki temel tasarım mantığını burada da kullandım.
Kitap görselleri hazırlatmak istiyorsaniz iletişime geçebilirsiniz.

Dijital çizimler yaptırmak için ALTTAKİ SAYFAMDAN AYRINTILI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.