Apple Uygulama onay sorunları

Testoluştur adlı test oluşturma uygulamasının anroid sürümünde iyileştirme ve bug fix etme işlemleri yaptım.Bu işlemler sırasında Apple ios sürümünde de eksik olan bazı bölümleri düzelterek uygulamayı güncellemek istedim.

Apple Uygulama onay sorunları

Apple için her uygulama güncellemesinde uygulamanız yeniden ele alınabiliyor.Uzun zamandır Apple Conectte yaptığım uygulama güncellemerim sıkıntısız olarak 24 saat içerisinde onaylanıyordu.

Ama Apple bazı konularda titiz davranıyor ve neye olumsuz tepki vereceğini kestirmek güç olabiliyor.

Testoluştur uygulamasının son sürümü 1 hafta kadar önde 24 saat geçmeden onay aldı ready for sale olarak işaretlendi.Ancak daha sonra uygulamada yeni buglar tespit ettim ve yeniden bir güncelleme göndermem gerekti.
Bu durum daha önce de başıma gelmişti.Apple kısa aralıklarla yapılan uygulama updatelerini sevmiyor.
Ben de versiyon notları için uygulama inceleme bölümüne Apple dan özürdileyerek uygulama için yeni bug bildirildiğini ve yeni bir güncellemeye mecbur kaldığımı yazdım.
Ancak uygulamam yetersiz design olarak işaretlenerek reddedildi.Menünün çok karışık olduğu ve okunmasının güç olduğunu söylediler.Oysaki defalarca onay almış bir uygulama idi.
Bu durumda menü butonlarında renkleri ve buton yazılarını düzenleyip yeniden gönderdim.
Ancak bu kez daha önce 24 saat sürmeyen uygulama inceleme süreci 5 gündür devam ediyor.


Apple App store’da uygulama yayınlıyorsanız sık aralıklarıla güncelleme gönderirken dikkatli olun.İkinci bir güncellemeyi kısa süre sonra gönderecekseniz aradan bir hafta falan geçmesini beklemek gerekiyor.

Şu anda Test Oluştur ios sürümünün onaylanmasını bekliyorum.Yine reddedilirse ne yapacağımı bilmiyorum açıkçası.amatör bir developer olarak bu süreçler oldukça zahmetli.Her yeni sdk ve google sdkları güncellemeleri gerektiğinde bu durumlar yaşanıyor.

EDİT(19 Mayıs 2022):Apple uygulamamı in review pozisyonunda 5 gündür bekletiyordu.Ancak bunun benim lehime bir bekletme olduğunu anladım.Uygulamada açılış ekranında güncelleme sırasında bir yönlendirme hatası yapmışım.Belki de bunu farkettiler ve bana zaman kazandırdılar.Bu konuda Apple politika yetkililerine haksızlık etmek istemem.Ben de uygulamayı geri çektim yönlendirme hatasını giderip yeniden göndereceğim uygulamayı…

Test oluştur uygulamamızın android sürümü yeni hali ile sorunlar minimuma indirilmiş şekilde yayında.İos sürümü de bir önceki sürümü ile indirilebilir.

TESTOLUŞTUR MOBİL UYGULAMASI İNDİRME LİNKLERİ :

android için tesoluşturu indirin
testoluştur ios sürümünü indirin

TESTMAKİNESİ.COM WEB SİTEMİZ İLE TEST OLUŞTURMA SİSTEMİMİZİ DENEYİN:

https://www.testmakinesi.com

Loading

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir