Google Adsense Geçersiz Trafik kesintileri

Google Adsense Geçersiz Trafik kesintileri

Google Adsense sisteminden küçük gelirler elde ediyorum.Yılda birkaç kez ödeme alıyorum.
Google Admob ile mobil uygulamalarımdan elde ettiğim reklam gelirleri 200 TL sınırını geçtiğinde Google Ödemeyi gönderiyor.
Son 3 aydır, pandeminin yoğunlaştığı şu günlerde Google ay sonunda reklam kazançlarımı kesinleştirirken kazandığım miktarın yaklaşık yüzde otuz kadarını geçersiz trafik nedeni ile kesiyor.Daha önceki yıllarda bu kadar büyük oranlarda kesinti olmuyordu.Kasım ayından beri biriken reklam kazancım şubat 2021 itibarı ile 200 tl’nin altında kaldı.
Google reklamları yolu ile gelir elde etmek benim için birinci öncelik değil.Bu nedenle az miktarda aldığım ödemeler sadece çalışmalarımda beni motive eden küçük bir faktör.Reklamlardan elde ettiğim kazançlar zaten yine kendi tanıtımlarım için reklam masraflarına gidiyor.
Google Adsense kazançlarını Türkiye’de temel bir gelir olarak saymamak gerektiğini düşünüyorum.Youtube üzerinden bu yolla sadece reklam geliri ile işlerini döndüren insanların sayısı artıyor belki ama Google reklam konusunda giderek daha da büyük bir tekel konumuna geldikçe, Avrupa Birliği ülkelerinden yasal sınırlamalar çoğalıyor.Bu da tüm Dünyadaki Adsense geliri elde edenlere yansıyor.Google geçersiz reklamların bedellerini adwords’ten reklam veren müşterilerine geri ödediğini bildiriyor.
Bu konuda giderek Global olarak büyüyen Google son zamanlarda algoritmalarını daha da sıkmış gibi görünüyor.Tolerans seviyesinin düştüğünü düşünüyorum.
3 aydır gelirimdeki yüksek kesintileri buna bağlıyorum.

Google Adsense’ten elde ettiğiniz gelir tek gelir kaleminiz ise buna çok fazla bel bağlamayıp,ek gelir imlkanları da sağlamanızı öneririm.Google kesintileri daha da artırabilecek gibi görünüyor…

Google’ın bu konuda verdiği bilgilendirme sayfasına altta verdiğim linkten ulaşabilirsiniz:
https://support.google.com/admob/answer/3342054?hl=tr

Başka bir yazıda görüşmek üzere…

Google reklamları hakkında daha fazla yazım için:


https://atolyepapirus.com/category/reklam-yayinciligi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir