Küçük Mikrop Zuzu

Küçük Mikrop Zuzu
mikrop zuzu ile virüslerden korunmayı öğreniyoruz

Avrupa birliği sivil düşün platformu,Bilinçli Aile Mutlu Çocuk Derneği, İstanbul Üniversitesi çocuk koruma Uygulama araştırma Merkezi ve Çocuk Eğitim Akademisi desteği ile hazırlanıp bastırılan, ücretsiz olarak çocuklara ulaştırılacak bir kitap projesi hayata geçti…

Çocukların hakları ve çocuk istismarını önleme konularında yoğun çaba harcayan Gürkan Kap , Küçük Mikrop Zuzu adını verdiği hikaye kitabı ile ikinci çocuk kitabını yayınladı.

Kitabın illüstrasyonlarını ben hazırladım.Kitabın taslağında Gürkan Bey’in kullandığı hazır görselleri yeniden kendi tarzımla tasarladım.Renklerin büyük çoğunluğu örnek tasarımlardan alındı.

Görseller kitabı oldukça sevimli hale getirdi.

Kitap Corona virüs pandemisinin Dünyayı kasıp kavurduğu şu günlerde, çocukların virüs ve hastalıktan korunma konusunda bilinçlenmesini sağlayacak bir kitap oldu.

Pandemideki sıkıntılı durumu çocuklara, onları korkutmadan aktarabilen bir hikaye.Kitap belli sayıda talepler alınarak Türkçe ve Arapça olarak (Suriyeli mülteci çocuklar da düşünülerek) basıldı.Ücretsiz olarak çocuklara ulaşması sağlanıyor.

Gürkan Bey’in çalışmalarımız sırasında, kitabın pedagojik açıdan ve dil açısından çocuklara en uygun şekilde olması için titizlikle uğraştığına şahit oldum.Değerli bir çocuk kitabını çocuk psikiyatrisi uzmanları inceledi,editleme işlemi titizlikle tamamlandı…

Şimdiye kadar resimlediğim kitaplar arasında oldukça özel bir yere yerleşti diyebilirim.

Daha fazla bilgi için:

http://www.cocukegitimakademisi.net

https://instagram.com/kardeskoyokullari?igshid=18ucf5dwses6t

https://instagram.com/cocukegitimakademisi?igshid=bla97f4zyvrk

https://instagram.com/bamdercocuk?igshid=itku47dnkqya

https://instagram.com/anadolucocukegitimplatformu?igshid=1685sqhokbbam

BENİM HAZIRLADIĞIM DİĞER KİTAPLAR HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN:

https://atolyepapirus.com/yayindaki-e-kitaplarim/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir