Resimli Öykü uygulaması hazırlığı

Resimli Çocuk Öyküleri adlı yeni projemde,ilk olarak 5 öyküyü resimleyip bir ekitap haline getirdim…Bu öyküler, 1980’lerde çocuk olmuş kişiler olarak,kuzenlerim ve benim günlük kısa hikayelerimizden oluşuyor…
Şu anda bu öykülerin ekitap olarak ilk kısmı google play kitaplarda yayında…
Proje için 5 hikaye daha hazırlık aşamasında..Toplam 10 hikaye olacak.
Şimdi ilk 5 hikaye ile birlikte kitabın mobil uygulamasını hazırlamaya başlayacağım…Bu uygulamada,öyküler seslendirilmiş olarak sunulacak…Bir değişiklik olmazsa, kuzenimin 11 yaşındaki oğlu Rüzgar’ın sesini kullanacağız..
ilk 4 hikayede seslendirme tamamlandı sayılır.Bir çocuk sesi hikayelerin naifliğine uygun oldu…
Uygulamada seslerin süreklilik ayarları için bir settings kısmı de eklemeyi düşüyorum…Resimli Masallar adlı ezop hikayelerini derlediğim uygulamadan edindiğim tecrübelerle, bu kez daha stabil bir uygulama hazırlayacağım…İçerikte küçük bir oyun bölümü de olacak.
Uygulamayı hem android hem de ios için hazırlamayı düşünüyorum.Her zamanki gibi adobe animate kullanacağım…adobe air sdk ile entegre edeceğim.
Uygulamanın hazırlanması sonrası ilk olarak deneme sürümü şeklinde android versiyonunu yayına koyacağım ve test edilecek..son 5 hikaye de tamamlandıktan sonra toplam 10 hikaye olarak uygulamanın tam sürümünü yayınlayacağım..Şu anda seslendirlemer tamamlanmadığı için tamamlanması belki şubat tatili belki de yaz tatilinde olur bunu bilemiyorum…
Çalışmalara devam ediyorum…
Bu uygulamanın şu anda yayında olan ekitap versiyonunu indirmek isterseniz alttaki ikona tıklayabilirsiniz:

Resimli Çocuk Öyküleri Ekitap indir…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir