Adobe Air sdk ve Android API 29

Adobe Air sdk ve Android API 29

Google Play Console’da uygulamalarımdan birini güncellerken en son Api’lere geçilmesi gerektiğini bildiren uyarılar karşıma çıktı.
Şu anda geçerli son Android sürümü android 10 için gerekli API’ler API 29 olarak veriliyor.
Ağustos 2020 itibarı ile Google Play için yayınlayacağınız tüm yeni uygulamalar api 29 ve android 10 sürümünü hedeflemeli denmiş.
Mevcut uygulamalarınızı güncellerken de kasım 2020′ den sonra api 29 hedefi zorunlu olacak.

Ben Resimli Sesli Hikayeler uygulamız içerisine ingilizce opsiyonu ekledim.Uygulamanın android sürümünü güncellemek için yollarken bu uyarı ile karşılaştım.Adobe air sdk HARMAN en son sürümü 33.1.1.217 içerisinde hala hedef android api 28 olarak belirtilmiş.Ben main xml içerisinde buna rağmen hedef api seviyesini 29 yaparak bu sdk ile compile ettim.

EDİT(2 eylül 2020):API 29 için adobe air sdk 33.1.1.217 web sayfası içersinde release notlarında 29 nolu api yi bu sürümün deskteklediği söyleniyor.PDF olarak verilen release notlarında hala 28 nolu api hedef api olarak gözüküyor.
Ben android tarafındaki 10 adet uygulamamı geçen hafta 29 nolu api hedefini ayarlayarak güncelledim…
Güncellemeler kabul edildi.

Şimdilik ekstra bir problem görünmüyor…

ADOBE AİR İLE İLGİLİ YAZILARIMI GÖRMEK İÇİN ALTTAKİ LİNKİ DE ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ:
https://atolyepapirus.com/?cat=642
Yeni bir blog notunda görüşmek üzere…

2 thoughts on “Adobe Air sdk ve Android API 29”

  1. Hocam koru dediğimiz 32 bit apk lar için herhangi bir işlem gerekiyormu. Onlar api 28. Google playden işlem gerekli diye mesaj aldım.

    1. İyi çalışmalar Bayram Bey.32 bit apk lar için de target sdk düzeyini API 29 olarak ayarlayarak compile etmelisiniz.Google Play console yakın zamanda apk uzantısını kabul etmeyecek.bunu da hatırlatırım.uygulamalarınızı aab uzantılı paketler olarak app bundle formatında upload etmeniz gerekecek.bunun için daha süre var ancak Google Play’de uygulamanızı yüklerken Api 30 ve android 11 için app bundle zorunluluğu hatırlatması ile karşılaşabilirsiniz.kolay gelsin iyi akşamlar..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir