İOS 14 için Admob izinleri gerekecek

İOS 14 için Admob izinleri gerekecek

Apple ios 14 için ön açıklamalarını yaptı ve beta sürümünü yayına açtı.Admob üzerinden ios uygulamanızdan reklam geliri elde ediyorsanız, google admob ios kullanıcılarına bir uyarı göstermeye başladı.İOS 14 için admob reklamları bundan sonra apple ın yeni işletim sisteminde bazı izin ve ayarların yapılmasını gerektirecek.
Bu izinler 3 kademeden ouluşuyor. info plist metni içerisinde izin ayarları tanımlanacak, uygulama içerisine ilgili framework eklenip request kodları yazılacak ve son olarak yine ,info plist içinde ilgili keylerin açılması gerekecek.
Bu ayarlamarın nasıl yapılacağını Google açıklıyor:

https://developers.google.com/admob/ios/ios14

Üstte verdiğim linkten ilgili ayarların açıklamasını bulabilirsiniz…

Uygulamanızı Xcode veya swift ile hazırlıyorsanız bu frameworkleri xcode son sürümünden ekleyebilirsiniz…
Ancak benim gibi ios uygulamanızı 3. parti sdk ve yazılımlarla hazırlıyorsanız, bu 3. parti sdk ların güncellemelerini takip etmelisiniz..
Apple ın bu ayarlar için açıkladığı ayar ve frameworklerin linkleri de altta yer alıyor:

https://developer.apple.com/documentation/apptrackingtransparencyAdobe Animate ya da Flash builder kullanıyorsanız adobe air sdk frameworklerinin ios 14 için güncel sürümlerini beklemelisiniz…
Ayrıca admob için apple tarafından istenen izinlerin açılması için büyük ihtimalle permission check ane lerini edinip frame workleri de sağlamanız gerekecek…
Şu anda myflashlabs ve adobe air harman sdk larında bu konuda bir güncelleme henüz görünmüyor…Google kullanıcılarını daha önceden uyarıryor genellikle..Bu nedenle güncellemelerin ios 14 için sağlanacağı tarih için erken bir zamandayız.
Ben bu konuda güncellemeleri takip ediyor olacağım..Gelişmeler için blog sitemi takip edebilirsiniz…
EDİT 4 KASIM 2020:BU KONU HAKKINDA DAHA AYRINTILI BİLGİ İÇİN DAHA GÜNCEL BİR YAZIM DAHA VAR.ZİYARET ETMEK İSTERSENİZ adobe air için bu eklentinin nasıl kurulacağını anlatıyorum:
alttaki linkten bilgi alabilirsiniz:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir