çikolatanın sırrı baskı kopyalarım geldi…
dijital kitap olarak hazırladığım Çikolatanın Sırrı için örnek baskı kopyaları yaptırdım.8 adet kitap olarak bugün elime ulaştı.
kitapların kalitesi güzel.piyasaya bu şekilde çıkarmaya kalkacak olsam gerçekten keyifli bir kitap çıktı ortaya.

çikolatanın sırrı baskı kopyalarım geldi

ikinci çizgi roman denemem olan bu kitapta bu işin inceliklerini daha çok kavradım.Bir sonraki işim olursa artık daha uzmanca birşeyler çıkacak gibi duruyor.

Kitaptaki illustrasyonlar ve renkler oldukça güzel.Bir çocuk kitabı olarak düşünülürse tatmin edecek seviyede bir iş oldu.

Dijital işlerin en büyük dezavantajı elde somut bir orjinal çiziminizin olmaması…Bu baskılar benim bu ihtiyacımı karşılayacak.Dileyen yakınlarıma kopyalardan vereceğim.

Çizgi öyküler hazırlamak oldukça keyifli bir uğraş.Dijital çizim işleri kolaylaştırıyor evet,ortaya eserler çıktıkça daha çok çizmek için hevesim artıyor.

Ayrıca yeni bir çocuk kitabı işi de aldım.Bu aralar çocuk kitapları üreten ve çizer arayanlar arttı.Pandemi sırasında eve kapananlar kitap yazmaya vakit buldu.Daha ekonomik çizim üretme şansı veren dijital araçlarla iş yapan çizerler, bu hareketten pay alabiliyor.

Çizmek,yazmak üretmek boş durmamak gerek.Sosyal medya da bu işleri hızlandırıyor.Ancak gözlemlediğim üretenlerin çoğaldığı sosyal medyada bir monologlar dizisi de oluşuyor.İnsanlar birbirinin işini takip edip, okumak yerine hep kendi ürettikleri takip edilsin istiyorlar…Empati kazanmak ve işleri karşılıklı takip etmek gerek.Sosyal medya monoloğundan kurtulmak gerek. kollektif çalışmalar da önem kazanıyor,Bireysel üretim yapanları da desteklemek gerektiğine inanıyorum.

Yeni işlerde görüşmek üzere…

ÇİKOLATANIN SIRRI ADLI ÖYKÜYÜ DİJİTAL SÜRÜMLERİYLE İNDİREBİLİRSİNİZ:

https://atolyepapirus.com/yayindaki-e-kitaplarim

TÜRKÇE SÜRÜMÜ İÇİN:

https://play.google.com/store/books/details/Mehmet_Murat_YILDIRIM_%C3%87ikolatan%C4%B1n_S%C4%B1rr%C4%B1?id=9tUxEAAAQBJ

FOR ENGLISH VERSION:

https://play.google.com/store/books/details?id=Dd4xEAAAQBAJ
Loading

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir