Çizgi Öyküler App Store’da
Dijital Çizgi öykülerimi içeren Mobil uygulamam; Çizgi Öyküler için, küçük birkaç oyun ekleyerek yeni bir versiyon hazırladım.

Çizgi Öyküler App Store'da
COMIC GAME ON APP STORE…..!!!!

Hazırladığım çizgiromanları e-kitap olarak Google Play Kitaplarda sunuyorum.Ek olarak Çizgi roman sayfaları arasında reklam göstermemi sağlayan mobil uygulama versiyonunu hazırlamıştım.Çizgi Öyküler adını verdiğim uygulama Zetna Gezegeni ve Çikolatanın Sırrı adlı öykülerimin ücretsiz olarak okunmasını sağlıyor.

Apple çizgi öyküler uygulamamı sadece çizgi romanları içeren hali ile onaylamamıştı.Bu hikayelerin ekitap olarak daha uygun olacağını bildirmişti.Ben de uygulamanın niteliğini değiştirdim.Çizgi romanların okunabileceği formata ek olarak ,çizgi roman sayfalarını içeren süreli eğlenceli puzzle oyunları ekledim. Oyunun adını ingilizce Comic Game verdim.

Apple puzzle bölümünde bazı zorluklar bildirdi.Home butonu olmaması kullanışı zorlaştıryordu.
Bu hatayı düzelttim ve Apple bugün uygulamayı onayladı.

Böylece şu anda şimdiye kadar hazırladığım 10 uygulamam hem App Store’da hem de Google Play Store’da yayında.Her iki platformda 10’ar tane uygulamam bulunuyor.

Bu uygulamaların hazırlanmasında 10 yıllık bir emek var.Ayrıca Adobe Air sisteminin her iki platform için kolaylıkla compiling sağlayan alt yapısının da katkısı büyük.

Tüm bu çabalarımla, maddi anlamda maalesef bu 10’ar uygulamamdan kayda değer bir gelir elde edemiyorum.Ülkemizi ve Dünyayı etkileyen pademi, ülkemizdeki üst üste gelen felaketler,iklim değişiklini hissettiren aşırı sıcaklar, şu anda mobil uygulama ve dijital kitap etkileşimlerimi olumsuz etkiliyor sanırım.

Ülkemizin kırılgan dolar kuru ekonomisi nedeniyle Admob reklamları için reklam verenlerin yatırımlarını kısıtladığını düşünüyorum.Google Adsense gelir sisteminin açıklarını bulup manüple eden kişiler yüzünden bazı kazançların da azaldığını söylemek mümkün.

Pandemi sürecinin biran önce bitmesini , okulların açılmasını ve ekonominin canlanmasını temenni ediyorum.

Üretiyorum ,üretim süreçlerim iyi vakit geçirmemi ve ortaya çıkan eserler mutlu olmamı sağlıyor.Ancak ailemin desteği olamasa atanamayan bir öğretmen olarak bu işleri sürdürmemin imkanı yok.Gelecekte daha net adımlar atabilmek için bu krizlerin bitmesini büyük bir sabırsızlıkla bekliyorum.

ADOBE AİR VE ADOBE ANİMATE HAKKINDA DAHA FAZLA MAKALEM İÇİN:

https://atolyepapirus.com/category/air/

https://atolyepapirus.com/category/air/

ÇİZGİ ÖYKÜLER MOBİL UYGULAMAMIZIN APPLE APP STORE VE GOOGLE ANDROİD SÜRÜMLERİ İÇİN İLGİLİ BUTONLARLA CİHAZINIZA İNDİREBİLİRSİNİZ:

COMIC GAME IOS UYGULAMASINI İNDİRİN
ÇİZGİ ÖYKÜLER ANDROİD UYGULAMASINI İNDİRİN

Loading

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir