İnternetten gelir elde etmek hakkında

İnternet evimize gireli çok olmadı.Bundan 20 yıl önce daha hiçbirimiz tüm dünyayı ayağımıza getirecek televizyon dışında bir imkanın bu denli ihtiyaç haline gelebileceğini düşünemezdik.İnternet ile kapitalizmin sunduğu renkli reklam dünyası ve kazanç olanakları tüm dünyaya yayıldı.

İnternetten gelir elde etmek
İnternetten gelir elde etmek


Bu durum pek çok farklı fırsatı beraberinde getiriyor.Ancak dikkatli davranılmazsa olumsuz yönleri de olabiliyor bu denli yaygın bir iletişimin…

İnternet insanların evlerinden kendi olanaklarıyla para kazanmalarını sağlayan alternatif yollarla dolu.Tabiki bahis kumar,anket reklamları ve benzeri yolları bunun dışında tutuyorum…

E-TİCARET:
insanlar bir dükkan açmak yerine bir e ticaret sitesi kurarak internetten ürün satmayı çoktan benimsediler…Artık kendine ait bir web sitesi kurmana da gerek yok.Sanal mağazalarda yer kiralayarak ürünler pazarlamak giderek bir iş kolu olarak yayılıyor..
Bunun için yerli ve yabancı siteler bulunuyor.Eski eşyaların alınıp satıldığı siteler de buna dahil.Ancak burada ticaretle uğraşmıyorsanız, bir ticari vergi kimliğiniz yoksa, fatura kesemiyorsanız bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz.İkinci el eşya satışlarında böyle bir sıkıntı yok ama sanal mağaza kurmak için bazı ticari unsurlar istenebiliyor…

E-KİTAP YAZMAK:
Eskiden bir kitap ya da dergi çıkarmak için baskı, matbaa, yayınevi, telif hakkı gibi pek çok şeyle uğraşmanız gerekiyordu..Şimdi kitaplar elektronik ortama taşınabildiği için bu alanda da pazarlama imkanları sunan firmalar var.
Kendi yazdığınız bir kitabın herşeyini dijital olarak hazırlayıp,editöre de ihtiyaç duymadan kendi çabanızla satabilirsiniz.Yayınevleri hala kitap basmak için pek çok engel karşınıza çıkartıyor.Ancak bir e-kitap satmak için bir kişisel bilgisayarınız ve bir internet bağlantınız olması yeterli…
Ancak burada da kitabınızı tanıtmak için bir miktar reklam masrafı yapmanız gerekebiliyor.
Amazon ve apple ibooks ta e-kitap satmak ile ilgili bir yazım bu blog sitemde mevcut.Linkini ekliyorum:

https://atolyepapirus.com/?p=932

Google Play de e-kitap satmak ile ilgili yazım da alttaki linkte:
https://atolyepapirus.com/?p=205

MOBİL UYGULAMA GELİŞTİRMEK:

Mobil uygulamalar 10 yıldan fazladır hayatımıza girdi.Bir işletim sistemi üzerinde çalışan paket uygulamalar pazarlama fikri, ilgili firmaların internet pazarında oluşturdukları müthiş bir pazar yarattı.
Artık herkesin elinin altında bir notebook,bir masaüstü pc var.Bu ortamları kullanarak biraz da kodlama bilgisi ile artık kullanımı daha da kolaylaşmış olan yazılım araçları ile mobil uygulamalar, oyunlar yaparak sunmak basit bir iş oldu.
Uygulamalar ücretsiz sunulup,içerisine reklamlar eklenerek yayınlanabileceği gibi, uygulama içi satış ya da direkt ücretli uygulama ile para kazanmak mümkün.Elbette bunun için de uygulamanızın farkedilmesi ve yayılması için bir miktar masrafı göze almanız gerekiyor.

Apple ve google uygulama mağazaları bu konuda dünya pazarını elinde tutan en büyük firmalar.Bu mağazalarda bireysel uygulama geliştiricilere büyük olanaklar verilmiş durumda.Dünyaya açılacak uygulamalar yaparsanız güzel kazançlar elde edebilmeniz mümkün.
daha ayrıntılı bir yazım bu blog içerisinde linki:

https://atolyepapirus.com/?p=1459

STOK FOTOĞRAF- İMAJ YA DA MÜZİK ÜRETMEK:

Stok olarak fotoğraflar,illustrasyonlar ya da müzikler satan siteler de bir kazanç yolu sunuyor.Günümüzde birbirini besleyen şeklide uygulama geliştirenler, film, animasyon yapanlar, web sitesi tasarlayanlar,reklam ajansları görsellere ve müziklere telif hakkı sorunu yaşamadan ulaşmak istiyor.
Sanatçılar,müzisyen,grafiker,fotoğraf sanatçısı ya da amatör olarak bu işlerle uğraşanlar düzenli olarak ürettiklerini stok sitelerine yükleyerek bunların satışından gelir edebiliyorlar.
Stok siteleri bu işlerin satışından oldukça fazla komisyon alıyorlar ancak
ürettiğiniz işlerin satışı yine de gelir elde etmek için bir yol bu da….

WEB SAYFASI VE BLOG YAZARLIĞI:

Düzenli olarak bir blog tutmak,düzgün içerikler üreterek düzenli paylaşımlar yapmak sitenize yerleştirdiğiniz reklamlar ile gelir elde etmenizi sağlayabilir.
İnsanlara tecrübelerinizi paylaştığınız,yararlı içerikler hazırlamak,düzenli olarak güncellemeler yapmak,web sitenizi izlenir hale getirir ve takip edilmenizi sağlar.
Web sayfalarının artık mobil uyumlu olması gerekiyor.İnsanlar mobil cihazlarıyla internette vakit geçirmeyi daha çok tercih ediyor..Web sayfalarının tasarımı ve gelişimi mobile doğru kayıyor günümüzde.

YOUTUBE VİDEOSU HAZIRLAMAK:

Youtube artık tv ye alternatif bir vakit geçirme ve eğlence platformuna dönüşüyor.Herkes bir youtube hesabı açarak videolar ekleyip bu videolara reklam alarak gelir elde edebilir.
Youtube’da çok izlenmek için ucuz ve faydasız içerikler üretenler daha çok kazanabiliyor maalesef.
Yine de youtube yayıncılığı başlı başına bir iş olarak yapılabilir.Reklamlardan en çok kazandıran platform youtube olabilir tahminimce…
Youtube’da hesap açtıktan sonra reklamlardan kazanç elde etmeniz için kanalınızın abone sayısını ve video izlenme sayınızı youtube un istediği seviyeye çıkarmanız gerekiyor.Bunun için düzenli olarak içerik üreterek
kanalınızı güncel tutmanız gerekiyor.

Kısaca günümüzde internetten gelir elde etmenin legal bazı yollarına değindim.Şimdiye kadar interneti bir iş imkanı olarak görmediyseniz biraz daha düşünmenizi öneririm.Yeni bir yazıda görüşmek üzere…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir