WordPress kullanmanın avantajları

Wordpress kullanmanın avantajları
aktif wordpress kullanımı sonrası,3 aylık web sitesi search console verilerim…

Atolyepapirus.com web sitesini, yaptığım çalışmaların tanıtımı için kullanmak üzere oluşturmuştum.Sonradan, bu site üzerinden yazılar ve makaleler paylaşmayı da düşünerek siteyi bir blog olarak dönüştürdüm.
Blog tutmak için ilk önce kendi çabamla bir web sitesi oluşturmaya başlamıştım.Ancak kullandığım windows hosting üzerinde wordpress kurulabildiğini ve php çalıştırılabildiğini anlayınca web sitemi wordpress’e çevirdim.Uygun bir ücretsiz tema buldum ve her ek özellik için pek çok alternatif eklenti keşfederek sitemi geliştirmeye başladım.Aktif olarak bu senenin başından beri düzenli yazılar yazarak blog sitemde paylaşımlar yapıyorum.
Yaptığım çalışmaların ve internetteki tecrübelerimin başka insanların da işine yarayacağını dşünerek başladığım blog yazıları, kurduğum meta data ve seo eklentileri sayesinde wordpress özelliklerini aktif kullanmaya başladı.
Google Search Console verilerine göre google aramaları ve organik tıklamalarda süratle artan bir grafik elde ettim.
Bunda seo eklentisinin çok faydasını görüyorum.Bu eklenti ve meta data verilerini ekleyen eklenti her yazıma tag leme yaparak oluşturuğum etiketler ve keyword ler ile başarıya ulaşıyor.

WordPress kullanmak için linux tabanlı bir hosting kullanmak zorunda değilsiniz.Tabi daha ekonomik olacaksa ilk tercih bu yönde olmalı ancak elinizin altında bir windows hosting hesabınız varsa,sunucunuzun php destekleyip desteklemediğini hosting firmanızdan öğrenebilirsiniz.

WordPressi bir kez kurup aktif olarak sitenizi kurduktan sonra her yazınıza etiketleme ve keywords tanımlayabileceğiniz eklentileri de kurmanızı öneririm.

WordPress admin arayüzünden eklentiler bölümüne giderek kendinize uygun seo eklentisi ve metadata oluşturabileceğiniz eklentiler bulmanız çok kolay.

Benim sitemin sonuç vermeye başlaması , düzenli paylaşımlara başlamamdan bu yana geçen 5-6 ay sonrasını buldu..Düzenli güncel yazılarla ve yararlı başlıklarla bunun artacağına inanıyorum…

Aslında imkanı olanlar için ingilizce içerikli bir blog tutmaları ve daha evrensel başlıklarla yazılar yazmalarını da öneririm.Bu durumda daha fazla ziyaretçi çekebilirsiniz…

WordPressin içeriğinizi diğer dillere çeviren eklentilerini de ekleyerek farklı ülkelerden ziyaretçiler de edinebiliyorsunuz..Benim sitem şu anda dünyanın her yerinden ziyaretçi alıyor.
wordpress çeviri eklentisinin içeriğimi nasıl çevirdiğini bilmiyorum.Ancak başarılı oluyor görünüyor..Yine de bazı uygulama tanıtımlarımı, direkt kendim ingilizce de oluşturuyorum….

İnternet sitesi kurmak ve bir web sitesi yayınlamak istiyorsanız, wordpress ücretsiz olması ve eklenti zenginliği ile müthiş olanaklar sunuyor…

WORDPRESS HAKKINDA DİĞER MAKALELERİM:
https://atolyepapirus.com/category/wordpress/



yeni bir blog yazısında görüşmek üzere…


2 thoughts on “WordPress Kullanımı”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir