Yeni bilgisayarım lenovo thinkpad e15 gen2

Son günlerde kullandığım toshiba notebook bilgisayarım zorlanmaya başlamıştı.Artık yeterli performansı alamıyordum.
Yaptığım işleri kısıtladığı için daha üst bir laptopa terfi etmek bir zorunluluk oldu.


Eski bilgisayarım windows 10 yeni çıktığında toshibanın win 10 için ürettiği fabrikasını kapatmadan önceki final ürünlerinden birisi idi.Benim işlerimde faydasını inkar edemem.Ancak artık 5 yıl önceki bu cihaz ihtiyacımı karşılayamiyordu.


Birkaç haftalık araştırmanın sonrasında uygun bir notebook’a terfi etmek için harekete geçtim.Bu fikrimi oluşturan bir sebeb de bilgisayarların giderek daha da pahalanması ve terfiyi ertelersem belki de yeni bir bilgisayar alamayabileceğim düşüncesi idi aynı zamanda.Ben de doğru zaman olduğunu düşünerek yeni bir cihaz sipariş etmiş oldum.

Yeni bilgisayarım lenovo thinkpad e 15 gen 2


Hepsiburada’da daha fazla çeşit ve fiyat seçeneği olduğunu gördüm.Ben hem çizim yaptığım hem de mobil uygulama hazırladığım için çok farklı işler için kullanıyorum bu cihazı.
Çizim için bir grafik kartı önemli elbette.Bir de kesinlike virtualization teknoloji desteği olması gerekiyor.Çünkü Apple ios için uygulama geiştirirken sanal bir mac os işletim sistemi kurmam gerekiyor.Cihazın bir bölümünü buna ayırmam gerekiyor.
Elbette işlemcisi ve ram da yeterli olmalı idi.


Aldığım cihaz Lenovo Thinkpad.intel core i7 11.nesil işlemci,32 GB Ram, 512 mb ssd,1 TB hdd , nvidia geforce mx450 harici grafik işlemcisi.


Bu özellikler ilk gördüğümde uygun geldi ve şansımı denemeye karar verdim.Cihazın kurulumu sonrası denemelerimde doğru bir karar verdiğimi görüyorum.


Eski bilgisayarımdan yaklaşık 4 kat daha hızlı.bu da işlerimi çok kolaylaştırdı.Çizim yaparken Photoshop uygulamasında eski cihazda karşılaştığım kasma sorunlarını yeni cihazla aştım.
sanal mac os için 16 gb ram ayarladığım için o da çok daha hızlı çalışıyor.


Rander işlemi yapmadığım için geforce mx450 grafik kartı işimi görecek.Şimdilik oldukça memnunum bu terfiden.Karşıma çıkan farklı durumları bu yazının devamında EDİT bölümleriyle ekleyebilirim.


Evet cihazlar çok pahalı.Belki gerçek fiyatı ödediğimden çok daha uygundur ancak kdv’ler ve ötv’ler devreye girince fiyatlar katlanıyor.Umarım bu cihaz uzun yıllar işlerime hizmet eder…Cihazı Hepsiburada’nın kendi mağazsından değil, oradaki satıcılardan birinden aldım.Daha çok seçenek için riske de girmek gerekiyor…
Cuma günü verdiğim sipariş, araya haftasonu girmesine rağmen pazartesi elime ulaştı.


Cihaz hakkında bilgi almak isteyenler için mağaza linkini ekliyorum:

https://www.hepsiburada.com/lenovo-thinkpad-e15-gen-2-intel-core-i7-1165g7-32gb-1tb-512gb-ssd-mx450-windows-10-pro-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-20td004ktxz26-p-HBV00001C41ZF?magaza=atlantis

DAHA ÖNCEKİ ALIŞVERİŞLERİM HAKKINDAKİ YAZILARIM İÇİN:


https://atolyepapirus.com/category/yurdisialisveris/

https://atolyepapirus.com/ipad-ile-cizim-ve-illustrasyon/Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir