Admob uygulamaya reklam ekleme onayı

Google Admob reklam yayıncılarına mail ile bir bilgilendirme yolladı.Admob ile reklam geliri elde etmek isteyen developerları ilgilendiren önemli bir düzenleme var.
Bu düzenlemeye göre mayıs 2021’den itibaren hazırladığınız ve Google Play’e(ya da App Store’a) eklediğiniz yeni uygulamalar için Admob içerisinden de reklam yayıncılığına uygundur onayı almanız gerekecek.Bu onayı almak için uygulamanız Google Play ya da App Store’da yayınlandıktan sonra,Admob içerisinde ilgili uygulamanızın mağaza bağlantısını Admoba ekliyorsunuz ve bir inceleme süreci başlıyor.Uygulamanız reklam yayıncılığına uygun bulunursa Admob reklamları uygulamanızda dönmeye başlıyacak.Onay süreci için 1 ila 3 iş günü süre gerektiği belirtilmiş.

Admob uygulamaya reklam ekleme onayı


Bu durum geliştiriciler için ne anlama geliyor olabilir derseniz,Google artık reklam konusunda çok güçlü bir pazarı elinde tutuyor ve müşterilerinin daha güvenilir bir tıklama ve görüntüleme dönüşü almasını sağlamak istiyor.Bu nedenle her uygulamada kullanılan reklam konumlandırmalarının ve uygulamalardaki reklam maniplasyonlarının tespit edilmesini sağlayarak ,reklam verenlerin kaliteli dönüş almasını garanti etmek istiyor.Geliştiriciler olarak Google’ın reklam sdk’larını ekleme ve reklamları konumlandırma kurallarını iyice okuyup uygulamamıza reklam kodlarını ondan sonra entegre etmemiz gerekecek.
Admob uygulamanızda reklam için onay vermezse bir düzeltme talep ederse bunu yaparak yeniden onaylamaya gönderiyoruz.Ancak uygulamanız tamamen reklam göstermeye uygun bulunmayadabilir.Geliştiricilerin işi zorlaşıyor.


KONU HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN GOOGLE ADMOB İLE İLGİLİ AÇIKLAMA LİNKİ:
https://support.google.com/admob/answer/10417515

*

Adobe air son sdk ve App Store sertifika hataları

Adobe Harman Air son sdksını yayınladı. 33.1.1.406 numaralı sürümle yeni admob ane’lerini Adobe Animnate ile uygulamalarıma entegre ettim. Google Admob reklamlarında 2021 başında uygulanmaya başlanacak sdk değişiklikleri bildirilmişti.SMART_BANNER yerine ADAPTİVE ANCHOR BANNER kullanılması gerektiği bildirilmişti.

Ben de uygulamalarımı bu şekilde güncellerim Android tarafında 10 adet uygulamam güncelleme sonrası onaylandı ve yayında tekrar.
App Store için aynı güncellemeyi yapmak istedim.Ancak Apple Xcode için varsayılan sertifika sürümünü yükselttiği için eski sertifikamla compile ettiğim ipa dosyaları App Store Connect’e gönderirken hata aldım. (aldığım hata : itms-90034 missing or invalid signature ) Sanal mac os catalina içinden yeni bir seritifika ve provizyon tanımladım.Ancak yine başarılı olamadım.
Xcode için şu anda 12 numaralı versiyon geçerli.Adobe air harman son sdk sı içinde ise Xcode 11.2.1 numaralı sürüm destekleniyor.Bu nedenle geçici olarak Apple için Adobe air sdk ile compile edilmiş bir güncelleme yapamıyoruz.
Yeni bir air sdk sürümünün çıkmasını beklemek gerekecek.
*Her güncellemeler sonrası Apple tarafında bu durum meydana geliyor.Süreci takip etmek gerekiyor…(missing or invalid signature hatasını gidermek için alttaki linkten ipa dosyasını yeniden imzalamak adlı makalemi de okuyabilirsiniz…)

ADOBE AİR HAKKINDA DAHA FAZLA YAZIM İÇİN:
https://atolyepapirus.com/category/air/

UYGULAMAYA REKLAM EKLEME HAKKINDA DAHA FAZLA YAZIM İÇİN:
https://atolyepapirus.com/category/reklam-yayinciligi/

Yeni Bir yazıda görüşmek üzere…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir