Adobe air sdk 33.1.1.444 geldi

Adobe air HARMAN 2021 mart ayının sonunda yeni bir sdk yayınladı.
SDK ile Apple ios sertifika imzalama sorunları giderilmiş.
Şu anda Apple’ın güncel sertifika imzalamasını air sdk ile çözebiliyorsunuz.
Developer sertifikalarını kullanamadım ama distrubition için testfligt ile test edilecilecek şekilde imza sorunları aşılmış.

Adobe air sdk 33.1.1.444 geldi


Yeni sdk release not’larında android 11 ve app bundle paketleme konusunda çalışmaya başlandığı belirtilmiş.Bu sürümde henüz app bundle için tam bir uygulama gelmedi.
Mac os 10.15 ve sonrasında sdk nın hatasız çalışması için ek bir ayarlama yapılması gerektiği belirtiliyor. release notlarında açıklanmış:

For macOS users on 10.15+, the SDK may not work properly unless the quarantine setting is removed from
the SDK: $ xattr -d -r com.apple.quarantine /path/to/SDK

edit(4 nisan 2021): ADOBE AIR harman son sdk’sını Adobe Animate ile hem ane dosyalarıyla hem de normal olarak compile ederek denedim.Maalesef bu sürümde android uygulamalar cihaza yüklendiği zaman çöküyor.Bu sdk android için hatalı gelmiş durumda.

Bu konuda air sdk support bölümüne hata bildirimeleri gelmiş.Ancak henüz cevap verilmemiş..
bir de belirtmek isterim.air sdk’nın basic lisansını kullanıyorum yani ücretli versiyonda da bu hatayı veriyor…Umarım hata yeni sürümlerde giderilir…Android için uygulama paketlemeniz gerekiyorsa air sdk nın bir önceki sürümünü kullanmanız gerekiyor…

EDİT(11 nisan 2021):Android için sdk’nın bu sürümünde Eski android sürümlerinde başarısız olmuştum.Ama android 10 yüklü mobil cihazımla test ettiğimde sdk’nın çalıştığını gördüm.
Sanırım artık android’in eski sürümleri kapsam dışı bırakılmış.Diğer sdk sürümlerinde bu giderilir mi yoksa bundan sonra bu şekilde mi olacak göreceğiz…

Adobe air HARMAN sdk Adobe Animate ve Flex ile uygulama geliştirmeyi tercih edenler için alternatif bir araç olmayı sürdürüyor ve ciddi olarak destek veriyor.
Yeni sürümler çıktıkça test ederek bilgi vermeye devam edeceğim..

ADOBE AİR HARMAN SDK İNDİRME LİNKİ:


https://airsdk.harman.com/download

ADOBE AİR İLE İLGİLİ DAHA FAZLA YAZIMA ULAŞMAK İÇİN:


https://atolyepapirus.com/category/air/
Loading

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir