Google Play de ekitap satmak

Google Play de ekitap satmak

Zetna gezegeni adını verdiğim çizgi öyküyü hazırlamaya devam ediyorum..

Bu öyküyü ilk 5 sayfası hazır şekilde önce bir mobil uygulama olarak yayınlamaya karar verdim.Hatta google play de yayınladım da..Aynı uygulamanın ios apple sürümünü de yayınlamak istediğimde,itunes connect uygulamama hata verdi.Sebebi uygulamanın ios özelliklerini kullanmıyor olması ve bir e-kitap olmaya daha uygun olduğu şeklinde söylendi..
Ben de araştırdım ve uygulamanın e-kitaba nasıl dönüştürülebileceğini öğrendim.

epub yada pdf uzantılı olarak hazırlamam gerekiyordu.Gerekli programları sağladım ve epub ve pdf plarak ilk 5 sayfayı örnek kitap olarak oluşturdum.
Apple ibooks için epub olarak gönderecektim fakat ibooks uygulaması henüz ülkemizde tam hizmet vermiyor..Amerika mağazasında ve diğer bazı ülkelerde yayınlanabiliyor.Ayrıca ibooks için apple kendi ibooks author programı ile hazırlanacak e kitaplara öncelik veriyor.Yurtdışında hizmet veren ibooks lar için türkçe içerikli bir kitap yayınlamak pek akıllıca değildi..

Google Play Kitaplar bu nedenle daha çok ilgimi çekti..Google kitaplarda e-kitaplar hem android hem de ios için kullanılabiliyor.Üstelik apple ibooks ta ücretli kitap satışı için gereken isbn google play kitaplarda olmasa da oluyor..

Google isteyenlere kendi google yayıncı kodunu vererek telif hakkı sağlıyor.Kitabı fiyat belirleyip google play ve google kitaplarda satabiliyorsunuz…
Google Play Kitap Ortağı Merkezi doğrudan kitap yayınlama için geçici olarak kapalı şeklinde bir uyarı veriyor…Ancak Google Play de kitap satmak için bir forma mesaj atarak mail adresinizle başvurursanız ve şanslıysanız size maille dönüş yapıyorlar ve kitap satışına üye olabiliyorsunuz…

Ben de bu aşamalardan sonra kitabımın yayına hazır örnek versiyonunu ilk 5 sayfa çizimle sonradan güncellenmek üzere yayınladım…Epub formatı hata verdi..Çizgi roman olduğu için PDF olarak da yollayabilirdim ve yayına girdi..

Şu anda kitap Google Play Store ve Google Kitaplar da yayında..Gerçi vitrindeki ürünler arasında henüz listelenmiyor..Ama ismiyle aratınca çıkıyor…Linkini veriyorum…Ayrıca Google Kitaplarda kitap yayınlamak isteyenler için başvuru linklerini de ekliyorum…İyi okumalar….

GOOGLE PLAY KİTAP ORTAĞI MERKEZİNDE KİTAP YAYINLAYANLAR İÇİN VERGİ BİLGİSİ UYARISI ALDIYSANIZ LİNKİNİ VERECEĞİM MAKALEMDEN YARDIM ALABİLİRSİNİZ:

https://atolyepapirus.com/?p=2130

ZETNA GEZEGENİ GOOGLE PLAY DEN İNDİRİN:

Google Kitap Ortağı Merkezi Link:

https://play.google.com/books/publish/?hl=tr

3 thoughts on “Google Play de ekitap satmak…”

    1. e-kitap yolu ile gelir elde etmek mümkün.ancak yayınladığınız kitabın tanınması, diğer kitaplar arasından sıyrılması ve size maliyeti karşılayacak bir kazanç getirmesi pek kolay değil.Kitabın tanınması için reklam tanıtım yapmanız gerekiyor.ben kendi adıma masraflarımı çıkardığımı söyleyemem.Ama şansınızı deneyin…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir